Bayındır Hoca Nurculara meydan okudu...

Prof. Dr. Abdülaziz Bayındır'ın, Rotahaber yazarı Oğuz Düzgün'ün sitemizde geçtiğimiz hafta yayınlanan 'Abdülaziz Bayındır Hoca Bediüzzaman'dan helallik istemeli' başlıklı yazısına verdiği cevapta tüm nurculara meydan okudu.

Bayındır Hoca Nurculara meydan okudu...

ROTAHABER / ÖZEL

Prof. Dr. Abdülaziz Bayındır'ın, Rotahaber yazarı Oğuz Düzgün'ün sitemizde geçtiğimiz hafta yayınlanan 'Abdülaziz Bayındır Hoca Bediüzzaman'dan helallik istemeli' başlıklı yazısına verdiği cevapta tüm nurculara meydan okudu.

Rotahaber yazarı Oğuz Düzgün geçtiğimiz hafta kaleme aldığı yazısında, Bayındır'ın Bediüzzamanı reelkarnasyona inancını yaymaya çalıştığı yolundaki iddiasına cevap vermiş ve Bediüzzamanın hiçbir eserinde böyle bir ifadenin yer almadığını ortaya koymuştu. Düzgün, yazısının devamında ise yaptığı bu hata nedeniyle Prof. Dr. Bayındır'ın Bediüzzaman'dan helallik istemesi gerektiğini belirtmişti.

Ancak Prof. Dr. Bayındır, hatasını düzeltmek yerine katıldığı bir programda yaptığı bir konuşmada tüm Nurcuları hedef aldı. Nurcuları kendisine hakaret etmekle suçlayan Bayındır, "Tutuyorlar bize cevap vermeye çalışıyorlar. Nur talebelerinin kurduğu birçok üniversite var. Bu kadar enstitü var. Bunların içinde bir tane ilim adamı yok mu bana bilimsel cevap versin?" diyerek tüm nurculara meydan okudu.

Konuşmanın devamında bir örnekten yola çıkan Bayındır, Nurcuların kendisine cevap vermelerinin de mümkün olmadığını ileri sürerek, bu nedenle bazı nurcuların kendisinden bu konularda konuşmamasını rica ettiğini söyledi. Bayındır kendisinin bu konularda konuşmaya devam edeceğini ve Nurcuların olduğunu iddia ettiği yanlışlarını da düzelteceğini kaydetti.

Konuşmasının devamında sertleşen Bayındır Nurculara hitaben şu sözleri söyledi; "Hiz hiç Allah'a kul olmanın tadını biliyor musunuz? Siz hiç Allah'a güvendiniz mi hayatınızda? 

"SAİD NURSİ'Yİ TENASÜHE İNANMAKLA SUÇLAYAN TEK KİŞİ"

Rotahaber yazarı Oğuz Düzgün de Prof. Dr. Bayındır'ın bu iddiasına verdiği cevapta İddiacının iddiasını ispatla mükellef olduğunu belirterek, "Öncelikle şunu belirtelim.“Müddei (iddiacı) iddiasını ispatla mükelleftir.” Bayındır hoca, İşarat adlı eserin yazılmaya başlamasından beri Nursi’yi tenasühe inanmakla itham eden tek Müslümandır. Turan Dursun gibileri saymıyorum… Bayındır, Risalelerdeki Arapça birkaç cümleyi kendince anlamlandırıyor. Oysa Risale-i Nur külliyatı birkaç cümlelik bir eser değil, aşağı yukarı 6 bin sayfalık bir külliyattır. Bu eserlerde olmayan ve Bediüzzaman’ın inanmadığı bir sapık inancın ona nispet edildiğini göre göre neden susalım?" ifadesini kullandı.

Yazarımız Oğuz Düzgün'ün Prof. Bayındır'ı kızdıran yazısını okumak için tıklayınız...

Rotahaber yazarı Oğuz Düzgün'ün verdiği cevabın tamamını okumak için tıklayın... 

İŞTE PROF. DR. BAYINDIR'IN TÜM NURCULARA MEYDAN OKUDUĞU O KONUŞMASI:

ROTAHABER

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
NURETTIN KAYA 1 yıl önce

Bayindir okudugu metni anliyamamis. BAHSEDILEN METINDE bediüzzaman hazretleri 80 yillik ömründe degisen bedeninden bahsediyor.

Misafir Avatar
umut 2 yıl önce

Nurculara meydan okumak ,komik bir tabir olmus. Ben daha böyle birisine rastlayamadim da..

Misafir Avatar
ali 2 yıl önce

arkadaslar hiç tartismaya gerek yok. Abtullaziz bey allah kaybi gelecegi bilmez diyor.Artikin burada söz bitmistir. daha yoruma gerek yok. bedüzzaman meydanda bayindir meydanda bedüzzaman üzümün lezzeti kuru çubugundan bilinmez bende kuru çubuk hükmündeyim diyor bayindir ise 1400yildir bütün islam aglimleri yanlis yapiyordu ben buldum diyor ah bu benlikler demekkilim kendini bütün aglimlerden üstün görüyor halkimiz bunlara karsi çok dikkatli olsun

Misafir Avatar
ali 2 yıl önce

yorumlara bakiyorum 25 yorumdan 6si bedüzzamani yeriyor 19zu övüyor ve müdafa ediyor ben 100lerce hocayla ilahiyetçilerle görüstüm hiçbiri bedüzzamana kötü demedi çünkü hizmetler meydanda adam yat almadi kat almadi.borsaya bankaya para yatirmadi Allah askina bedüzzamanin servetini bir açiklayin hals kardesim bedüzzaman ve biz Allahin kitabina inanmiyormuyuz.Ama busekil konusanlara bakiyorum onlarin kur-anla kitapla hiç isi olmuyor.Alah askina bedüzamanla urasmayin adam bu dünyada rahat etmedi bari ahirette rahat etsin abtulaziz bey bedüzzamanin milyonlarca seveni var sende gönüller kazan

Misafir Avatar
Halis 2 yıl önce

Allah a ve Kitabina inanmak, daha degerli dostlar, Bazi alim!lerin kurdugu sistemler, Allah'in Kitabi kuran la çelisiyor. Kendilerini peygamberlerden üstün ifade ediyorlar bu sapikliktir. O zamn öyleydi diyemezsiniz. Hz. Ademin basina gelenleri bir düsünün.

Misafir Avatar
ömer 2 yıl önce

sayin bayindir ilmi cevaplar bekliyo ama kendisi ilmine ulasamayacagi Bedüzzamanin kitabini kendince avam bir dille yorumlamaya kalkiyor. her insan illaki okudugu seyden kendince yorumlar çikarir ama onun yaptigi bedüzzamana meydan okumak onu alt etmek ama kaçirdigi bi nokta var üstadi yasadigi zmnda hiçbir alim yenememistir ve sadece sorularina cvp vermis soru sormamistr.kisacasi kendinin prof olmasi veya belli konulari bilmesi onun bunda hakli oldugunu göstermez.sapikça bir anlayisi üstada benmsetmek ne kdr yazik.

Misafir Avatar
Merv 2 yıl önce

Yazik, Albayrak Hocayi cok seviyodum ama demekki bir bildigi yok. Bizim cemaate gelsin biz herseysine cevap veririz evvel Allah. Risale-i Nur Kuran'in bir tecrümesi. Üstad Said nursi Misallerle ve Hakkikatlerle insanlara herseyi ortaya dökmüstür.
Ve kimsenin bu kitabi okuduktan sonra hic Imanin zarar gördügünü veya yanlis birsey bildigini, yaptigini görmedim. Kusura bakmasin ama eger sacma sapan kitablar okuyup, ve sonra baska ahmaklarin ona yazdiklarina bakarsa sus'sun daha iyi!

Misafir Avatar
hüseyin 2 yıl önce

abtulaziz beyi anlamak içinrisaleleri birakipta peygamberin sefaatine inanmak sirktir diyenemi kulak verelim sizin hocaniz öyle diyor aglimlere iftira hakaret edenemi kulak verelim bedüzzaman kiyamete kadar sevilecek bunu iyi bilin çünkü o hiç bir aglimi elestirmedi ve kimseyle taht kavgasi etmedi siz eger ALLAH rizasi için hizmet etmek isterseniz bedüzzamandan helallik isteyin ve onun gibi üzümn lezzeti kuru çubugundan bilinmez bende kuru çubuk hükmündeyim de ve ve aglimlere hürmet et

"); //]]>