Kudüs hurması GDO'lu çıktı

Gıda Güvenliği Hareketi Genel Başkanı Kemal Özer, GDO'nun en çok hangi ürünlerde bulunduğunu açıkladı. Özer, Kudüs hurmasının aslında ne olduğunu yazdı ve hiç masum olmadığının altını çizdi.

Kudüs hurması GDOlu çıktı

ROTAHABER / ÖZEL

İnsanların sağlıklı gıda yemesi ile ilgili çalışmalar yürüten Gıda Güvenliği Hareketi Genel Başkanı Kemal Özer, genetiği değiştirilmiş ürünlerin pazarda giderek daha geniş yer bulduğunu söyledi. Özer, hiç tahmin edilmeyen ürünlerin GDO'lu olduğunu söyledi.

"Deccal Tabakta" isimli kitabıyla, GDO alanında geniş çalışmalara imza atan Kemal Özer, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde oluşturulan "Biyogüvenlik" başkanlığının “GDO’cuların yatırımlarının güvenliğini korumak" hedefine yönelik çalıştığını öne sürdü.

Stanford Üniversitesi Biyofizik uzmanı Prof. Steven Block'un “Aklı selim hiç kimse GDO’lu ürünleri kullanmaz. Ancak herkes aklı selim değil” sözlerini paylaşan Kemal Özer, GDO'lu ürünlerin yoğunlukla şu ürünlerde bulunduğunu söyledi:

"Bugün dünyada ilaç, gıda bileşeni olan enzim, tatlandırıcı, şeker, koruyucu, vitamin vb katkılar ile elma, soya, mısır, pirinç, buğday, kaba yonca, avakado, muz, havuç, lahana, kiraz, nohut, turunçgiller, kakao, kahve, pamuk, üzüm, keten tohumu, salatalık, kivi, mercimek, marul, kavun, karpuz, hardal, zeytin, soğan, patates, şeker pancarı, şeker kamışı, çilek ve kabak GDO’lu olarak raflardadır."

Prof. Dr. Adem Tekinay'ın ithal edilen somon balıkları ile ilgili uyarısına da değinen Kemal Özer, şunları paylaştı:

"GDO'lu somon balığının ithalatı konusunda dikkatli olunması gerek. Çünkü: ABD'de, genetiği değiştirilerek normalden iki kat hızlı büyümesi sağlanan somon balığının tüketime sunulması girişimine engel olmalıyız. Balıkların daha hızlı büyümesi için genlerine insan geni aktarıldığı ve kültür balıkların yumurtalarının ithal edildiği biliniyor muydunuz? Kendi meselemize Ankara sahip çıkmayıp bizi Amerika'ya ve dolayısıyla Monsanto'ya pazarladığını unutmamalı."

KUDÜS HURMASI DENİLEN HURMANIN ASLI...

Toplum tarafından "mübarek" olarak nitelendirilen hurmaların bir kısmının da sorunlu olduğuna değinen Gıda Güvenliği Hareketi lideri Özer, "Kudüs hurması" denilen hurmanın da aslında İsrail hurması olduğunu ve GDO'lu olduğunu açıkladı.

Bütün bu ürünlere rağmen hâlâ GDO'lu ürünlerin pazarda çok sınırlı bulunduğunu belirten Özer, "10 ürün GDO'lu ise milyonlarcası hala temiz" dedi.

GDO'lu ürünlerin arkasında bulunanları "küresel çete" olarak nitelendiren Özer, "Küresel çetelerin ticari çıkarı karşısından insan hayatının esamesi mi okunur?" diye sordu.

GDO'DAN KORUNMANIN YOLLARI

Kemal Özer, GDO'lu ürünlerden kaçınmanın yollarını da gösterdi.

"1- Önce kaçınılmaz gıda listesi yapacağız

2- Listemizde yer alanların temizlerini araştıracağız

3- Önüne geleni yemeyeceğiz

Mesela hazır kahve içmeyip Arabia tür kahveyi tercih edeceğiz. Şekerli ürünler yemeyeceğiz yerine hurma, kuru üzüm, fındık, ceviz, badem vs.
Unutmamalıyız ki yiyecek temiz birşeyler bulmak hala çok kolay. Biz aramadığımız için yok sanıyoruz."

 

ROTAHABER

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"); //]]>